ПРОВЕРЕНА ДИЕТА: Ќе изгубите 10 килограми за само една недела

0
782

Диетата комбинирана со јајца и грејпфрут станува  се по актуелна, бидеќи со неа може да се  стопат многу масти и да намалите многу килограми само за неколку дена. Реално можете да симнете до 10 килограми телесна тежина за недела дена.

Имено, грејпфрутот е од групата на овошја кои ги согоруваат мастите. Со него се разградуваат маснотиите и ги отстрануваат од телото.

Јајцата особено белката има многу протеини, а со комбинацијата на овие два производа ефикасноста на слабеењето се зголемува многу повеќе.

Диетата е едноставна, само јадете по 5 грејпфрута ден во комбинација со 5-9 белки од јајца.

Треба да пиете наутро и навечер по 400 мл зелен чај без шеќер, со малку мед, а во текот на денот многу вода. Треба да бидете умерено активни, диетата е премногу строга, за да можете да се занимавате и со физичка активност истовремено.

Оваа диета не се препорачува за луѓе со здравствени проблеми.

Коментирај