Протест пред Собранието – Граѓаните испишаа „Македонија е вечна“ (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

0
528

Група граѓани вечерва го изразија своето незадоволство од постигнатиот договор помеѓу Заев и Ципрас за промена на државното име преку испишување натписи со содржина: “МАКЕДОНИЈА ВЕЧНА” и “ПРЕДАВНИЦИ”.

 

Коментирај