Продолжува падот на температурите: Обилни дождови во наредните денови- еве до кога ќе врне

0
484

Од утре ќе преовладува облачно и посвежо време со пообилни врнежи од дожд.

Таквата временска прогноза ќе се задржи и во вторник и во среда.

Пообилни врнежи ќе има во западните и јужните делови на земјава.

До среда ќе остане посвежо преку денот, а потоа температурите ќе бидат во пораст.

Коментирај