Пријовиќ требаше да се породи во Америка, но пејачката ја смени одлуката во последен момент- еве ја причината

0
873

Познатата српска пејачка Александра Пријовиќ сепак ќе се породи во Србија, откако лекарите ја посоветувале дека е подобро да остане дома.

Имено пејачката беше планирано да се породи во Америка.

-Се беше подготвено да ги спакуваат куферите и да отпатуваат. Лекарите на последната контрола ја посоветувале пејачката да остане во Србија, открива изворот близок до пејачката.

Парот потоа сепак сфатил дека подобро е да остане дома со целото семејство, бидејќи тоа ќе биде тука секогаш кога и да затреба.

Извор:kurir.mk

Коментирај