Презентерката на Спартак Москва: „10 години поминав во теретана, нема да си го кријам телото“

0
1349

Промоторката и презентерка на рускиот хокеарски тим Спартак Москва, Јулија Ушакова, го брани клубот кој беше нападнат и обвинет за сексизам откако објави нејзина фотографија на која таа, повредена, лежи на болнички кревет (с)облечена само во танга.

Ушакова, која го води „Silovoy Priyom“ шоуто на веб страната од Спартак, тврди дека ситуацијата и фотката биле целосно погрешно интерпретирани и инсистира на фактот дека токму таа прва ја објави фотката на нејзиниот Инстаграм профил.

Во интервју за RT, 28-годишната бивша бодибилдерка и Мис Олимпија, која себеси се опишува како „лицето на ХК Спартак“, потенцира дека не очекувала нејзината фотка да привлече толку и такво внимание.

„Искрено, фотката не е направена во болница, туку во козметичко студио каде бев на третман“, открива Јулија.

„Бев изненадена што едноставна фотографија од мојот задник предизвика таков масовен јавен публицитет, бидејќи Инстаграм врие од такви фотографии“, објаснува Ушакова.


View this post on Instagram

Доброе утро ☀️😉 Меня всё равно уже обвинили в сексизме международные СМИ, поэтому можно такие фотки выкладывать без оглядки 😄 У нас в инстаграме как? Похудела- сфоткайся! Подкачалась? Тем более- нужно заносить своё молодое и упругое тело в историю максимально часто! 😜 Тем более что вы, любимые подписчики и подписчицы, не против 💋😁 Выхожу с массажа в замечательном настроении, чего и вам желаю!!! А в @litebody17 мастера с золотыми руками 😁💪🏽 #доброеутро #litebody17 #массаж

A post shared by Юлия Ушакова (@yulia_ushakova) on

„Откако мојата објава беше споделена на социјалните мрежи, добив голем број приватни пораки од непознати луѓе, вклучително и странци, кои ми нудеа големи парични суми за фото сесија“.

За обвинувањата за сексизам насочени кон клубот, таа вели дека станува збор за погрешна интерпретација и предрасуди на луѓето.

„Спартак не ме ангажираше да промовирам сексуалност. Лично јас си ја промовирам сопствената сексуалност“, додава Јулија.


View this post on Instagram

Мне несколько человек написали в директ «Юля ты куда пропала?! Совсем мало стала выкладывать фото в Инстаграм!» 🙈 Честно говоря, мне так не казалось. Но раз вы меня теряете- вот она я, довольная и бодренькая 😁 В купальничке 😜 Уже даже не переживаю что лето закончилось! 😂 Стоило убрать летние вещи в шкаф, как началась жара 😈 Сегодня вызываю дождь- поставила машину на мойку. Проверено- работает на 99,9% 😂😂😂👻 #всемдобра

A post shared by Юлия Ушакова (@yulia_ushakova) on

„Поминав во теретана цели 10 години, вежбајќи и работејќи на моето тело и форма, па зошто да го кријам тоа? Не, не прифаќам такво нешто. Секако, не сум порно модел, како што ме нарекоа некои медиуми“.

„Јас сум претставничка на фитнес индустријата и мојата кариера е изградена врз промовирање на сексуалноста и убавото тело. Секако, делумно се шегував кога ја објавив фамозната фотка од мојот задник, пишувајќи за повредата на глуждот која одвај е видлива на истата“, заклучува Јулија.

Извор: sportski.mk

Коментирај