Прекрасна изведба на Perfect Symphony: Ед Ширан и Андреа Бочели ги воодушевија обожавателите

0
299

Популарниот Ед Ширан имаше на неговиот концертот на стадионот „Вембли“ во Лондон имаше специјален гостин – легендарниот Андреа Бочели.

Тие заедно ја изведоа нивната заедничка верзија на хитот „Perfect“ – „Perfect Symphony“:

Коментирај