Прекинато големото дерби, претседателот на ПАОК влезе на теренот со пиштол

0
393

Дерби натпреварот на 25. коло во грчката Суперлига се играше во Солун, каде ПАОК го пречека АЕК.

Натпреварот не го дочека својот крај поради немилите сцени во финишот на натпреварот, кога на ПАОК му беше поништен регуларен гол за 1:0 со кој ќе дојдеше до важна победа во борбата за титулата.

Следуваше тотален хаос. Играчите и навивачите на ПАОК протестираа, а потоа се случи и една неверојатна сцена.

Коментирај