Пожар во населба Бутел, горат гуми во близина на гробиштата (ФОТО)

0
251

Пожар попладнево избувна во Скопје, објави мкд.мк. Густиот чад и пламен кој се издигаше над главниот град ги вознемири граѓаните. Од Противпожарната единица потврдуваат дека се гасне пожар кој избувнал во близина на гробиштата во населба Бутел и дека се работи за запалени гуми.

Од таму велат дека пожарникарите се на терен и се интервенира за да се изгасне огнот.

Коментирај