Потврдено: „Министерот за одбрана“, Борко доаѓа во Вардар

0
318

По натпреварот против Монпелје, тренерот на македонскиот и европски шампион Вардар, Стефче Алушовски потврди две нови имиња во тимот.

Станува збор за репрезентативниот голман Борко Ристовски и младиот лев бек Марко Мишевски. Ристовски (37) своевремено веќе ги бранеше боите на Вардар од 2001-2003 год., како и во периодот од 2010-2012 год.

Коментирај