Потпретседателот на СДСМ кој се радуваше на распадот на Вардар

0
512

Премиерот Зоран Заев и градоначалникот на Скопје Петре Шилегов вчера побрзаа да го прослават успехот на ракометарите, иако и двајцата вешто го избегнаа зборот Македонија или македонски.

И без победа на Вардар, Заев има мака со „играчот со број 5”

Но, не така неодамна, поточно само два месеци по првата титула на Вардар во Лигата на шампионите, тогаш потпретседателот на СДСМ се радуваше на евентуалниот распад на клубот, откако Сергеј Самсоненко би заминал.

Градоначалникот на Карпош Стефан Богоев во тој момент само 7 дена беше потпретседател на партијата.

Тој е и еден од ретките што вчера не се огласи со честитка по фантастичниот резултат во Келн.

Извор:Република.мк

Коментирај