Поранешната голманка на Вардар се сврши: Ја побаpа за жена својата девојка (ФОТО)

0
760

Поранешната голманката на Вардар, Бразилката Маиса Песоа ја побара за жена својата девојка Никита Рамоа.

Таа објави слика од дијамантскиот Cвршенички прстен на Инстаграм и се пофали дека Никита „рекла ДА“. Слика од веридбата на својот инстаграм-профил објави и Никита.

Песоа во последните две сезони е дел од руски Ростов Дон со кој сезонава играше во финалето на Ф4 во Будимпешта во женската Лига на шампионите и е една од најмаркантните ракометарки кои го носеле „црвено-црниот“ дрес.

Во една прилика таа изјави дека шампион не се станува ако ги менуваш тренерите како што се менува времето, но затоа условите кои ги нудеше клубот Вардар не можат да се споредат на ниту едно друго место.

Maisa-Pesoa-so-devojka

Коментирај