Попоски и Димитров вечерва на „Топ тема“ ќе дебатираат за надворешната политика

0
722

Поранешниот министер за надворешни работи, Никола Попоски вечерва ќе гостува во емисијата „Топ тема“  на телевизија Телма каде што ќе дебатира со актуелниот министер, Никола Димитров.

Домаќин на емисијата е новинарката Сања Васиќ.

Коментирај