Попладне пресврт на времето: Подгответе се за дожд и грмежи

0
220

Следува период на променливо облачно време, на места со повремени врнежи од дожд, а дневните температури ќе бидат во благо опаѓање.

Кон крајот на оваа и почетокот на идната седмица локално ќе има појава на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи.

Исто така, ќе дува умерен повремено засилен ветер од југоисточен правец.

Коментирај