Полн погодок- македонската репрезентација со две победи

0
612

Во оваа јубилејна 50-та епизода на спортската емисија „Полн Погодок“ главен акцент се става на македонската фудбалска репрезентација и победите против Лихтенштајн во квалификациите з апласман на Светското Првенство и против Белорусија во пријателски меч со идентични 3:0. После четири години, македонската репрезентација успеа да врзе две победи во серија и тоа без примен гол. Мора да се спомене и серијата на македонската младинска фудбалска репрезентација која ги започна подготовките за настапот на Европското Првенство во Полска и нивната серија без пораз која во моментов е втора најдолга во Европа. Не пропуштајте !!!

Коментирај