Полицајка му се заканувала со бомба на Есад Рахиќ пред „Шутка“!

0
854

Жена му се заканувала со бомба на новиот директор Есад Рахиќ пред затворот Шутка, дознава 24инфо.

Неофицијално жената е вработена во МВР, но не познато кои се причините за заканите.

Од МВР потвдија дека се случил инцидент, но вербален. Имало жена, но само вербално се заканувала кон директорот и си заминала, не направила ништо. Идентификивана, пријавен случајот и се презеѓаат мерки за расчистување.

Извор: Лидер.мк

Коментирај