Погледнете како Кабиб игра кошарка (ВИДЕО)

0
311

УФЦ шампионот во лесна катагорија, Кабиб Нурмагомедов ужива во друштво на неговите пријатели.

На тренингот на Кабиб барем додека не започнат посеиозните подготвки за борбата со Тони Фергусон владее опуштена атмосфера.

Кабиб е познат како љубител на фудбалот и често пати се појавувал на натпревари, а сега покажа дека игра и кошарка.

Извор: taratur.mk

Коментирај