Погледнете го официјалниот спот за химната на Светското првенство 2018

0
476

На интернет е објавен и официјалниот спот за химната на Светското фудбалско првенство кое ќе се игра во Русија во наредниот еден месец.

Спотот започнува со мотивирачкиот цитат „каде што има единство, секогаш има и победа“, после што следат кадри од фудбал на различни локации, од кал до големи стадиони, при што на интересен начин се претставени учесниците на овогодинешниот Мундијал. Во спотот се појавува и фудбалската легенда Роналадињо.

Извор: taratur.mk

Коментирај