Подарок кој не се купува со пари: Легендата Ибрахимовиќ со уникатен божиќен подарок за сопругата Хелен (ФОТО)

0
634

Хелена Сегер сопругата на Ибрахимовиќ за Божиќ оваа година можеби го добила најчудниот подарок од својот сопруг досега.

Четириесет и шест годишниот модел кој е заедно со фудбалерот од 2000 година можеби очекувала некои скапоцен накит или облека од нејзиниот сопруг, но сепак таа останала вчудена кога Ибра и подарил подарок кој не го платил ниту долар, бидејќи всушност станува збор за фотографија на која се наоѓа тој.

Ибра пред извесно време побарал од луѓето во Карингтон центарот да му ја достават комичната фотографија од прославата на голот против ВБА, на која во прв план се тој и исплашениот Џеси Лингард кој делува навистина смешно кога големиот Швеѓанец се фрла кон него.

Сега е познато дека оваа фотографија ја добила неговата сопруга, и тоа како божиќен подарок кој сигурно е крајно необичен дури и за стандардните на неповторливиот Швеѓанец.

Britain Football Soccer - West Bromwich Albion v Manchester United - Premier League - The Hawthorns - 17/12/16 Manchester United's Zlatan Ibrahimovic celebrates scoring their first goal with Jesse Lingard Action Images via Reuters / John Sibley Livepic EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or "live" services. Online in-match use limited to 45 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. Please contact your account representative for further details. - RTX2VGXO

Коментирај