Починат маж пронајден во куќа во битолско

0
346

Од  Итна медицинска помош Битола вчера околу 20:45 часот било пријавено дека во куќа во с.Кукуречани има починато лице.

Увид на местото извршила екипа од СВР Битола и било утврдено дека се работи за лицето Б.Р. (75) од истото село.

По наредба на Јавен обвинител, над телото на починатата ќе се врши обдукција.

Коментирај