Почина српскиот политичар Пелевиќ- кумот на Аркан и Цеца

0
590

Српскиот политичар Борислав Пелевиќ по долго боледување почина на 61 година.

Инаку, Пелевиќ беше кум на Жељко и Светлана Цеца Ражнатовиќ.

Пејачката, како што пренесуваат медиумите во моментов е скршена од болка.

Коментирај