По втор пат се ожени претеникот Мухамед Заќири, овој пат со Бисера Јордановска (ФОТО)

0
1680

Поранешниот уредник на Алсат-М и пратенек на СДСМ Мухамед Заќири синоќа се ожени по втор пат со неговата колешка Бисера Јордановска, пишуваат албанските медиуми во Македонија.

muki2

Тој со неговата избраничка биле долго време во врска, а вчера врската ја крунисаа со брак.Инаку, на свадбената церемонија имаше доста познати личности, а меѓу нив беше и премиерот Зоран Заев.Заќири претходно беше во брак од кој има и две деца.

muki3

muki4-700x440

Извор:Курир.мк

Коментирај