По сомнежот на јавноста ова е доказ дали Јанева се криеше зад „маската“: Фатиме за двете раце (ВИДЕО)

0
14547

По одлуката на апелациониот суд, поранешната специјална обвинителка Катица Јанева од затворот во Шутка беше спроведена во станот на нејзиниот син во Скопје каде што и ќе ја издржува мерката куќен притвор.

Таа со полициска придружба беше донесена во станот на нејзиниот син Лазар, речиси маскирана, со што веднаш кај јавноста се разбуди сомнеж дека таа не е поранешната специјална обвинителка.Но, доколку внимателно се погледне и слушне видеото, во еден момент додека се симнува од полициското комбе таа на полицискиот службеник му се обраќа со следните зборови:Фатиме за двете раце, го замолува полицискиот службеник поранешната обвинителка Јанева.

Нејзиниот глас можете да го слушнете во видеото во продолжение од 18-та секунда:

Коментирај