11 C
Скопје
сабота, февруари 16, 2019
Магазин Забава Piper – ново анимирано ремек дело на Pixar кое ја импресионираше публиката

Piper – ново анимирано ремек дело на Pixar кое ја импресионираше публиката

0
370

Новото импресивно анимирано ремек дело на Pixar кое трае само 6 минути и говори за една гладна птица Пајпер, која сè уште не навикнала сама да бара храна, ги воодушеви љубителите на анимираниот филм и фановите на Pixar.

Оваа шармантна приказна за храброста е дело на Алан Бариљар и досега имаше над 12 милиони прегледи.

Од некоја причина, Pixar го повлече официјалното и оригинално видео со филмот од ЈуТјуб и Вимео, но, сепак, достапни се некои интегрални верзии како оваа подолу, со солиден квалитет на резолуција, на кои можете да го погледнете целиот цртан филм.

Извор: Таратур

Коментирај