Пијте само 2 чаши дневно и за 14 дена ќе имате рамен стомак!

0
473

Насобраните килограми особено на пределот на стомакот се проблем за голем број луѓе кои бараат решение за тоа, но без некој голем успех.

Во потрага по најдоброто решение за намалување на салото, пронајдовме рецепт за слабеење кој, наводно, го намалува струкот во само две недели. Најдоброто од сè е што потребни ви се само три состојки и тоа лесно достапни!

Состојки:

1 лажица мед;
1 шолја сок од грејпфрут;
2 лажички јаболков оцет

Начин на подготовка:

Измешајте сок од грејп со јаболков оцет и мед и вашата напивка за слабеење е готова!

Пијте ја секој ден наутро и навечер пред оброк. Ќе забележите резултати во само две недели, тврдат оние кои го пробале.

После 2 недели направете пауза од 7 дена. Ако не сте задоволни со резултатите, повторете уште две недели после одморот.

Коментирај