Со песна за поддршка: Во Виена ечи „Македонијо ти си Бисер Балкански“ (ВИДЕО)

0
743

Весело е во фан зоната во Виена каде што е сместена македонската фаланга. Неколку стотици навивачи вечерва ќе ја бодрат Македонија на дуелот со Виена на Европското првенство.

Кај навивачите ечи „Македонијо ти си Бисер Балкански“ и Излезе момче..“.

Коментирај