Пеколните температури продолжуваат – еве кога ќе врне и грми

0
369

Денеска имавме сончево и многу топло време. Продолжува периодот на стабилно, претежно сончево и топло време со мала до умерена облачност.

Наутро ќе биде посвежо, а дневната температура ќе биде во благо опаѓање.

Во текот на идната недела ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи.

Коментирај