Пејачот Влатко Илиевски пронајден мртов во Скопје

Македонскиот пејач Влатко Илиевски е пронајден мртов вчера вечерта во својот автомобил. Информацијата за порталот Курир ја потврдија од Министерството за внатрешни работи од каде посочуваат дека кај нив е пристигната пријава околу 23 часот синоќа. Од МВР истакнуваат дека Илиевски бил пронајден починат во возило марка „Тојота“ на булеварот „Трета македонска бригада“. Неофицијално, на … Продолжи со читање Пејачот Влатко Илиевски пронајден мртов во Скопје