Павловска Данева: Нема поголема навреда за правниот систем на една држава од тоа со него да управува и владее Боки Тредичи (ФОТО)

0
278

Универзитетскиот професор и поранешен пратеник од редовите на СДСМ Ана Павловска Данева на својот Фејсбук профил сподели статус по повод случајот Рекет.

„Нема поголема навреда за правниот систем на една држава од тоа со него да управува и владее Боки Тредичи“, стои во нејзиниот пост на Фејсбук.

Ова е јасен доказ дека и поддржувачите на СДСМ се разочарани од (не)владеењето на правниот систем во државата во моменти кога на власт е токму СДСМ.

Коментирај