Пандов: И Геро одбива да брани вакви лузери – Бродот на Заев е торпедиран и обилно се полни со вода

0
1051

Политичкиот аналитичар Александар Пандов на својот Фејсбук профил го пренесе статусот на новинарот Бранко Героски, инаку еден од најголемите поддржувачи на СДСМ, посочувајќи дека неодбранливото ни Геро не го брани.

Героски во својот статус му се обраќа на премиерот Зоран Заев, но со потсмев за неговите советници. Конкретно за специјалниот советник Бојан Маричиќ кој се посрамоти на светската телевизиска мрежа „Ал Џазеира“ обидувајќи се да манипулира со фактите за неуспешниот референдум.

Во врска со ова, Пандов нашиша: „И Геро одбива понатаму да брани вакви лузери, поточно да го брани неодбранливото! Бродот на Заев е торпедиран и обилно се полни со вода“ #ДолеХунта #Оставка

Pandov-Gero


ВИДЕО: Советникот на Заев, Бојан Маричиќ се обиде да лаже на „Ал Џазеира“ – Водителката го замоли да не манипулира!

Коментирај