Пандов: Ако Боки Тредичи и Катица добија по 9 и 7 години робија, по колку ќе добијат Заев & СДС каде што и завршија милионите евра?

0
2226

Ако Боки Тредичи и Катица добија по 9 и 7 години робија, прашувам по колку ќе добијат Заев & СДС каде што и завршија милионите евра од Орце и останатите бизнисмени?

#ШуткаНеВиБега – напиша на Фејсбук, Александар Пандов.

Оваа негова реакција доаѓа откако на првообвинетиот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски – Боки 13 денеска му беше изречена казна затвор од девет години, а на второобвинетата Катица Јанева затворска казна од седум години.

На ова реагираше Боки 13 кој изјави: Ова е политичка одлука. Парите рекетирани во оваа Македонија барајте ги кај Зоран и Вице Заеви.

Боки 13: Ова е политичка пресуда, парите рекетирани барајте ги кај Вице и Зоран Заев (ВИДЕО)

Коментирај