Ова видео стана хит на социјалните мрежи: Како најлесно да завиткате подарок?

0
746

Едноставен начин за виткање подароци станал вирален хит на социјалните мрежи.

Британската компанија Waterstones, која се занимава со продажба на книги, на Твитер објавила куса снимка на која се гледа како да завиткате подарок кога ви недостасува хартија.

Видеото за само неколку дена го погледнале повеќе од 16 милиони лица.

Многумина се прашувале како тие не се сетиле подарокот да го свртат дијагонално и биле воодушевени со трикот, иако ги имало и оние на кои ова не им било ништо ново.

Коментирај