Ова се дел од гигантите кои Вардар може да ги добие за противник

0
522

Вардар вечерва е топ тема, македонскиот шампион направи огромен исчекор за  клупскиот фудбал во Македонија, Вардарци обезбедија пласман во групната фаза од Лигата на Европа, а ова се противниците кои може да ги добие на утрешната ждрепка.

Според форматот на Лигата на Европа, 48 клубови ќе бидат поделени во 12 групи. Вардар во овој момент е со најнизок коефициент на рангирање.

Како едни од можните противници на Вардар се екипи какви што се Зенит, Ајакс, Лион, Атлетик, Билано, Милан, Арсенал, Динамо Киев, Спортинг Лисабон, Олимпик Марсеј….

Коментирај