Ова е распоредот на натпревари на македонските ракометари- отвораме против Тунис од 17:45 на 12 јануари (ФОТО)

0
2472

Од 11-ти до 29-ти јануари во Франција ќе се одржи Светското првенство во ракомет. Македонската репрезентација се наоѓа во групата Б заедно со селекциите на Шпанија, Словенија, Тунис, Ангола и Исланд. Првите четири селекции ќе обезбедат пласман во следната фаза.

rakomet

Првиот меч Македонија го игра на 12-ти јануари против Тунис во 17:45 часот, два дена подоцна играме против Ангола со почеток од 20:45 часот, на 16-ти јануари против Словенија, на 18-ти против Шпанија и на 19-ти јануари против Исланд.

12 јануари→ МАКЕДОНИЈА– Тунис (17:45)
14 јануари→ Ангола- МАКЕДОНИЈА (20:45)
16 јануари→ Словенија – МАКЕДОНИЈА (17:45)
18 јануари→ МАКЕДОНИЈА – Шпанија (20:45)
19 јануари→ МАКЕДОНИЈА – Исланд (17:45)

makedonija-2017

Коментирај