ОВА Е РАДОСТ: Падна снег во Саудиска Арабија

0
482

Температурите во Саудиска Арабија паднаа под нулата, а во некои делови од земјата заврна и снег, што е невообичаено за тој дел од светот, jaви „Раша Тудеј“.

На Арабискиот Полуостров температурата ретко паѓа под 20 степени Целзиусови, дури и во ноември.

Дел од Саудијците се пријатно изненадени и задоволни од снегот, но возачите имаат големи проблеми на патиштата со оваа „елементрана непогода“.

Коментирај