Ова е претерано: Погледнете како Мејведер расфрла 100.000 долари на стриптизети (ВИДЕО)

0
739

Флојд Мејведер продолжува во буквална смисла да се расфрла со парите.

Еден од најголемите боксери на сите времиња минатиот месец објави дека ја завршу боксерската кариера, иако во јавноста се шпекулира дека би можел да одработи борба со Кабиб Нурмагомедов.

Мејведер е познат и по тоа што непотребно се расфрла со пари. Сега на интернет се појави видео на кое се гледа како фрла пари на стриптизети.

Американските медиуми објавија дека стриптизетите ги дарувал со 100.000 долари. Ваквото однесување на поранешниот боксер наиде на осуда од јавноста.

Извор: sportski.mk

Коментирај