Ова е девојката поради која Иско повторно блеска на теренот (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

0
1142

Иско не е од оние ѕвезди на Реал Мадрид, кои сакаат да бидат на насловните страни, па приватниот живот го чува далеку од очите на јавноста. Во последно време неговата форма е во нагорна линија, Шпанците пишуваат дека новата девојка е причина за неговото играчко препородување.

Многу се зборуваше за Иско и неговата судбина во Реал. Од сигурно заминување од клубот, се споменуваше дури и Барселона, но се чини дека на Бернабеу сфатија дека во гаража имаат во најмала рака Порше, кое треба да се вози.

New highlight made by myself ✌🏻💆🏻💄💋

A post shared by 🌸Cḁཞⓜⅇɳ ℳųñöℤ 🌸🇪🇸 (@carmenmuga) on

Последниве два месеци Иско покажа зошто заслужил да го носи дресот на еден од најголемите клубови во светот, каде пристигна во 2013 година, на Бернабеу му спремаат нов договор со кој ќе го врзат до 2022 година.

Por que en mi tierra todo se ve con un color diferente 💚 👟: @jdsportses

A post shared by 🌸Cḁཞⓜⅇɳ ℳųñöℤ 🌸🇪🇸 (@carmenmuga) on

После повредата на Герет Бејл се отвори одлична шанса за Иско, да се извлече од кризата во која падна откако Зидан го смести на клупата.

Иско не е од ѕвездите кои сакаат да бидат на насловните страни, па својот приватен живот го чува далеку од очите на јавноста. Неодамна тој се раздели од Викторија Калдерон, со која има и дете, а шпанските медиуми пишуваат дека неговата нова избраничка, е прекрасната шпанска актерка и модел Кармен Муњоз и додадаваат дека таа е заслужна што Иско во последно време блеска на теренот.

Dia 2 ⭐️

A post shared by 🌸Cḁཞⓜⅇɳ ℳųñöℤ 🌸🇪🇸 (@carmenmuga) on

I gonna miss my paradise🍃🌸

A post shared by 🌸Cḁཞⓜⅇɳ ℳųñöℤ 🌸🇪🇸 (@carmenmuga) on

Shooting for @voguespain with @kerastasespain

A post shared by 🌸Cḁཞⓜⅇɳ ℳųñöℤ 🌸🇪🇸 (@carmenmuga) on

Paradise place 😍

A post shared by 🌸Cḁཞⓜⅇɳ ℳųñöℤ 🌸🇪🇸 (@carmenmuga) on

Коментирај