Отпадна несреќниот Димитриоски, Македонија на Свеското првенство оди со само едно лево крило

0
355

Младиот ракометар Димитар Димитриоски се повреди на вчерашниот последен тренинг пред Светското првенство, а на негово место повик доби Милан Лазаревски.

Ваквата ситуација значи дека Македонија во Данска и Германија ќе патува со само едно крило и за него Гонзалес ќе нема природна алтернатива.

Од конечниот список отпадна и младиот Мартин Томовски, наши голмани ќе бидат Борко Ристовски, Златко Даскалоски и Никола Митревски.

Нашата делегација денес патува за Минхенм а првиот натпревар го играме во петок против Јапонија од 15:30 часот.

Извор: sportski.mk

Коментирај