Ордановски не успеа да ги одбрани Заев и СДСМ – Граѓаните со огромна поддршка до Мицкоски (ФОТО)

0
1189

Залудни беа обидите на новинарот Сашо Ордановски да ги одбрани корупцијата и криминалиите на актуелната влада и раководство на СДСМ, упаѓајќи му во збор на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во денешното интервју во емисијата „Печат на неделата“.

Ордановски во немоќ се вознемири од брилијантните одговори кои ги доби од Мицкоски, па во неколку наврати неаргументирано и без доказ и факти се обиде да го обвини Мицкоски.

Граѓаните имаа можност преку социјалната мрежа Фејсбук да ја гледаат емисијата, како и да коментираат.

Ви пренесуваме дел од коментарите:

Мицкоски: Ни во најлошиот сон не верував дека македонски политичар ќе потпише ваква капитулација и дека „заевизмот“ до толку ќе земе замав

Коментирај