Ова е убавата сопруга на косовскиот премиер- кога ќе дознаете со што се занимава Анита ќе ви стане јасно зошто двајцата се заедно (ФОТО)

0
1255

Премиерот на Косово Рамуш Харадинај поднесе оставка од функцијата поради повикот од Хашкиот суд кој го повика да се јави во Хаг поради сомневање за направено злосторство.

По оваа вест јавноста овие денови со нетрпение се интересира за приватноста на премиерот и неговиот живот.

По оставката која ја сподели на Фејсбук се огласи и неговата сопруга исто така на Фејсбук која е професионална новинарка која работи во Радио телевизијата на Косово.

Таа инаку е негова втора сопруга, а со Анита Харадинај се запознале додека бил активен во една организација.

Инаку претходно тој беше во вонбрачна врска со Џоана Карлос од Финска со кој има син со кого се запозна неодамна кога во Швајцарија работел како вратар во еден ноќен клуб.

Тој ја прекинал врската со неа во 2001 година кога започнал сериозно да се занимава со политиката.

Сегашната сопруга инаку на премиерот е активна на социјалните мрежи иако тој ја крие приватноста далеку од очите од јавноста.

Таа неодамна беше на мета на јавноста бидејќи на еден одмор носеше бикини од брендот „Луј Витон“ кое вреди цело богатство, а нејзините следбеници често велат дека таа поради нејзината професија лесно стапила во контакт со премиерот инаку никогаш немала да биде со него.

Извор: kurir.mk

Коментирај