ОЈО: Еден од осомничените во „Рекет“ на Јанева ѝ набавил мебел од 298 илјади денари

0
329

Обвинителството за организиран криминал доставило предлог до судот за определување мерка притвор за специјалната обвинителка Катица Јанева за вмешаност во случајот „Рекет“ во кој досега осомничени се и Бојан Јовановски – Боки 13 и Зоран Милески Кичеец. Како што соопшти ОЈО на денешната прес-конференција, Јанева стекнала имотна корист од 298 илјади денари, односно, еден од осомничените за неа набавил мебел и облека.

Според обвинителите од СЈО е одземен службенот компјутер на Јанева, а се врши претрес и во нејзиниот дом.

Извор:република.мк

Коментирај