Ограбена Стопанска банка во Маџари

0
558

Две маскирани лица вчера на пладне ја ограбиле филијалата на Стопанска банка во скопската населба Маџари.

Како што соопшшти МВР сторителите влегле во банката и со закана со пиштол одземале околу 300 илјади денари и 3.000 евра, по што побегнале во непознат правец.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.

Коментирај