Официјално: Македа се сели во ПИК Сегед

0
766

Унгарскиот тим ПИК Сегед денес на својата официјна страна го потврди доаѓањето на ракометарот на Вардар, Хорхе Македа.

Десниот бек на Вардар во наредните две години ќе го носи дресот на ПИК Сегед. Ова е само официјална потврда за она што беше најавувано подолго време.

„Сега и официјално, може да се стави крај на сите шпекулации и да кажеме дека потпишавме договор со големо засилување. Хорхе Македа поптиша двегодишен договор“, стои во соопштението на Унгарците.

Коментирај