Одлично интервју на Цаци и Никола, сега сфаќам зошто ја поапсија цела министерска постава на Ѕинго

0
472

Аналитичарот Александар Пандов го оцени како одлично интервјуто на поранешниот премиер Никола Груевски за Сител. Ова е прво телевизиско интервју на Груевски по бегството во Унгарија, каде што побара и доби политички азил.

Одлично интервју на Цаци и Никола. Честитки до двајцата. По реакциите на комуњариве чиста десетка. Ќе пукнат чоече.
Сега сфаќам зошто вчера ја поапсија цела министерска постава на Ѕинго.

Извор:republika.mk

Коментирај