Од албанска одбојкарска репрезентативка до Мис Универзум

0
479

20-годишната Американка Синди Марина е успешна одбојкарка која игра одбојка и за албанската женска одбојкарска репрезентација.

View this post on Instagram

Year 3 😈

A post shared by Cindy Marina (@cindymarinaa) on

Но, освен што е успешна спортистка, таа се докажа и наметна и како одлична манекенка чија убавина допрва ќе се пробива во светот на модата и модните писти.

Младата Синди допрва треба да ја започне нејзината манекенската кариера, која сигурно ќе биде и повеќе од успешна и плодна, откако оствари успеси во албанската одбојкарска репрезентација. Таа годинава ја освои титулата Мис Универзум на Албанија, па нашиот западен сосед ќе го претставува на светскиот избор за женска убавина.

Синди е родена 1998 во Чикаго, а нејзиниот татко Адријан пред преселбата од Албанија во САД, играл фудбал. Мајката на Синди, Кристина, била професионална одбојкарка во Албанија и во Италија.

Пред четири години Синди, која сега студира на Универзитетот во Лос Анџелес, почна да игра одбојка за албанската репрезентација и стана најмлада репрезентативка на оваа земја.

View this post on Instagram

8pm, we dancin’ (and diving) 💃🏼

A post shared by Cindy Marina (@cindymarinaa) on

Извор: taratur.mk

Коментирај