23 C
Скопје
четврток, јуни 27, 2019
Магазин Облече невестински фустан на денот на венчавката и отиде на неговиот гроб,...

Облече невестински фустан на денот на венчавката и отиде на неговиот гроб, а тоа што следуваше таму ќе ви го распука срцето (ФОТО)

0
1541

Џесика Падгет од сојузната американска држава Индијана го наежи светот со нејзините емотивни свадбени фотографии.

На фотографиите таа го прегрнува гробот на своето момче со кое требало да се венчаат на 19 септември годинава.

svadba 1

-Сакав денеска да бидам таму каде е и тој, кажала оваа девојка додека била во посета на неговиот вечен дом.

Венчавката никогаш не била одржана бидејќи Кендал загинал во сообраќајна несреќа која ја предизвикал пијан возач минатата година во ноември.

svadba 2

Десет месеци по трагедијата која и го смени животот на оваа девојка таа сепак облече венчаница, а на една од фотографиите бил и тој до неа изработен во фотошоп програма.

svadba 3

Кендал инаку бил пожарникар, а таа се фотографирала и покрај неговата униформа, погледнете.

Извор:kurir.mk

Коментирај