Објавено видео од апсењето на Асанж

0
345

Денеска британската полиција соопшти дека го уапсила основачот на Викиликс, Џулијан Асанж.

Како што јави ДПА, Асанж бил уапсен откако ја напуштил зградата на Еквадорската амбасада во Лондон, каде престојуваше изминативе седум години.

Извор:lider.mk

Коментирај