Обезбедувањето од Ердоган трчаше по неговиот автомобил низ Башчаршија (ВИДЕО)

0
1638

За време на официјалната посета на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган во Сараево, она што најмногу ги изненади сарајлии е физичкото обезбедување кое го следеше турскиот политички лидер.

Четири члена на обезбедувањето на турскиот претседател, во црни костуми, трчаа паралелно со лимузината во која се возеше Ердоган, а задачата им била да обезбедат „сигурна зона“ околу возилото кое се движело низ Башчарчија.

Извор: Таратур

Коментирај