Новогодишна салата

0
636

Состојки:
– 350 гр. варено говедско месо
– 200 гр. печени црвени пиперкипи
– 100 гр. сирење
– 1 варено јајце
– 1/2 авокадо
– 200 гр. варена пченка
– 1 мал кромид
– 1 лажица маслиново масло
– 2 чешниња лук
– 500 гр. кисело млеко
– сол по вкус

Подготовка:
Исечете ги сите состојки на мали коцки и посолете. Ставете го киселото млеко и убаво измешајте.

На здравје!

Коментирај