Новиот потпретседател на СДСМ брка новинари од Министерство за здравство

0
335

Додека бил портпарол на Министерството за здравство новиот потпретседател на СДСМ Коста Петров не дозволувал медиумите да земат изјави пред влезот на министерството.

Причината да ја избрка екипата на „Алфа“ од пред влезната врата на сонце кога било забрането да се работи на отворено поради високи температури била затоа што новинарите не биле претставници на Министерството за здравство, а изјавата не била најавена.

https://twitter.com/Fortifikacija/status/1164515646748667906

Експертот за односи со јавноста неодамна беше дел од македонската екипа која ја придружуваше Тамара на „Евровизија“ како автор на текстот на „Proud“ заедно со неговата сопруга. На социјалните мрежи кружи и фотографија на која Петров седи на слот-машина, па дел од коментарите се на сметка на тоа каков кадар повторно регрутира СДСМ.

Извор:Курир.мк

Коментирај