Новата фризура на Трамп го „запали“ интернет

0
288

Американскиот претседател Доналд Трамп редовно ги анимира корисниците на социјалните мрежи со неговите изјави и твитови, но за најновата атракција не мораше да каже низ збор.

Трамп вчера се појави во црква во Вирџинија со значително поразлична фризура од онаа на која светот е навикнат.

Donald-Tramp1

Тој стигна во црквата со капа на главата, облечен како за играње голф и многумина заклучија дека немал време да се преслече и да се среди. Кога ја извади капата, она што привлече најголемо внимание беше неговата нова фризура.

Извор:република.мк

Коментирај